چرا گوشی یا تبلت اندروید من روشن نمی شود؟

زمان مطالعه
6 دقیقه

روشن نشدن موبایل

گوشی و یا تبلت اندروید شما دکمه های زیادی ندارد. تنها راهی که می توانید آن را روشن کنید زدن دکمه روشن و خاموش آن است. ولی هر چه آن دکمه را میزنید دستگاه شما روشن نمی شود… نگران نباشید! دستگاه های اندرویدی گاهی اوقات بعد از خاموش شدن و یا تاریک شدن صفحه روشن نمی شوند ولی این به آن معنا نیست که دستگاه شما خراب شده باشد. راه های ساده ای وجود دارد تا با استفاده از آن ها دستگاه را روشن کرد.

 

نگه داشتن دکمه قدرت یا جدا کردن باتری

امکان این که وسایل الکترونیکی در حالت خاموش گیر کنند وجود دارد. این اتفاق ممکن است برای گوشی، تبلت، لپ تاپ و یا سایر دستگاه های الکترونیکی بیفتد. در این شرایط دکمه قدرت دستگاه به هیچ وجه کار نخواهد کرد و دستگاه اصطلاحا قفل کرده است. در قدیم بهترین راه کار برای حل این مشکل خارج کردن باتری، صبر کردن چند ثانیه، قرار دادن دوباره باتری در دستگاه و زدن دکمه قدرت دستگاه بوده است. این کار تمام برق را از دستگاه خارج می کند و به آن اصطلاحا "سیکل قدرت" می گویند. اگر باتری دستگاه شما قابل جدا کردن است این روش را امتحان کنید – ممکن است که جواب بدهد.

جدا کردن باتری موبایل

معمولا باتری دستگاه های امروزی قابل جدا کردن نیست. خوشبختانه هنوز راهی برای انجام "سیکل قدرت" وجود دارد. فقط لازم است که دکمه قدرت دستگاه را به مدت چند ثانیه نگه دارید. معمولا ۱۰ ثانیه برای اکثر دستگاه ها کفایت می کند ولی برای برخی از وسایل لازم است که آن را به مدت بیشتری (حدود ۳۰ ثانیه) نگه دارید.

حال دستگاه اندرویدی شما باید روشن شده باشد. اگر هنوز روشن نشده به خواندن ادامه دهید.

 

دستگاه خود را شارژ کنید

اگر دستگاه شما روشن نمی شود و نیز با نگه داشتن دکمه قدرت آن اتفاقی نمی افتد ممکن است که فقط شارژ نداشته باشد. دستگاه را به شارژر متصل کنید و مدتی بگذارید تا شارژ شود سپس سعی کنید که آن را روشن کنید.

شارژ اندروید

اگر باتری دستگاه شما کاملا خالی شده باشد لازم است که ابتدا مدتی در شارژ بماند (حدودا ۱۰ دقیقه) تا بتواند روشن شود. اگر دستگاه با فشار دادن دکمه قدرت روشن نشد در حالیکه  هنوز به شارژ است دکمه قدرت را به مدت ۱۰ ثانیه نگه دارید.

 

از حالت ریکاوری دستگاه یک ریست فکتوری انجام دهید

اگر دستگاه اندرویدی شما روشن می شود ولی در هنگام بالا آمدن دچار مشکل می شود (مانند قفل کردن، ارور دادن و یا بلافاصله خاموش شدن) احتمال آن وجود دارد که نرم افزار دستگاه شما دچار اخلال شده است.    

راه مخفی ای برای بازگرداندن دستگاه به حالت اول و از بین بردن اخلال در اندروید وجود دارد. فقط دقت کنید که این راه تمام داده های دستگاه شما پاک می کند و آن را به حالت اولیه باز می گرداند. زمانی از این روش استفاده کنید که دستگاه شما به علت قفل کردن و ارور دادن مداوم قابل استفاده نیست زیرا داده هایی را که آنلاین سینک نکرده باشید همه از بین خواهند رفت.

ابتدا باید به حالت ریکاوری دستگاه وارد شویم. دستگاه را کاملا خاموش کنید، سپس با استفاده از یکی از ترکیب های زیر آن را مجددا روشن کنید. این ترکیب برای دستگاه های مختلف متفاوت است. اگر هیچ یک از گزینه های زیر برای دستگاه شما کار نمی کند با جستجوی نام دستگاه و عبارت recovery mode در گوگل ترکیب خاص دستگاه خودتان را پیدا کنید.

  • نگه داشتن همزمان: دکمه های افزایش صدا + کاهش صدا + قدرت
  • نگه داشتن همزمان: دکمه های افزایش صدا + خانه + قدرت
  • نگه داشتن همزمان: دکمه های خانه + قدرت
  • نگه داشتن همزمان: دکمه های افزایش صدا + دوربین

حال دستگاه شما بالا می آید و در صفحه آن آدمک اندروید با پنل باز را مشاهده می کنید. با استفاده از دکمه افزایش و کاهش صدا گزینه Recovery mode را انتخاب کنید. سپس دکمه قدرت را بزنید و دستگاه شما در حالت ریکاوری بالا خواهد آمد.

ریکاوری اندروید

در حالیکه دکمه قدرت را نگه داشته اید، دکمه افزایش صدا را بزنید. سپس با استفاده از دکمه های افزایش و کاهش صدا کزینه ی Wipe data/factory reset را انتخاب کنید و با زدن دکمه قدرت تایید کنید. گزینه ی Yes را انتخاب کنید و دکمه قدرت را بزنید.

recovery command

دستگاه شما به حالت اولیه اش بازگردانده خواهد شد و مشکلات نرم افزاری آن از بین خواهد رفت.

 

شاید دستگاه شما خراب شده باشد

گوشی خراب

اگر بعد از انجام دادن تمام مراحل بالا هنوز دستگاه شما به درستی کار نمی کند ممکن است که خراب شده باشد.

در دستگاه هایی که باتری آن ها قابل جدا شدن است این احتمال هنوز وجود دارد که باتری دستگاه دچار مشکل شده و لازم است از باتری جدید استفاده کنید.

اگر دستگاه شما هنوز شامل گارانتی می شود آن را هر چه زودتر به مرکز گارانتی ببرید. ولی اگر شامل گارانتی نیست شاید وقت آن رسیده باشد که به فکر گوشی جدید باشید.

 

 

اشتراک در
اطلاع از
guest

373 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مازیار

مرسی

علی

سلام من تبلت روش که می خواد بشه یه عکس ادمک کوچیک که وایستاده میاد باید چی کار کنم لطفا کمکم کنید.

قالیشویی

زمانی که به هیچ طریقی کار روی گوشی انجام نمیشود چه طور رفع هنگ میشه کرد؟

ممنون از مطلب بسیار خوب و مفیدتون

 

شایان

رفتم توی یه بازی یه دفعه هنگ کرد بعد روشن نشد فقط صدای بازی میاد komak

محمد

من یه تبلت داشتم شارژ تمومشد دیگه روشن نشد سه روز یک سره به شارژ زدم درست شد اما الان همون طوری شده یک روز یک سره به شارژزدم درست نمیشه باطریشم نمیشه در اوورد

shirin

سلام IC POWER خراب شده باتری دشارژ شده برو آون آی سی را عوض کن، اگه خودت بلدی عوض  کنی که هیچ  و اگر نه ببرش یه تعمیرات مطمئن واگه بشه که نذاری اونجا بمونه  موفق باشید

محمد

من یه تبلت داشتم شارژ که تموم شد ودیگه شارژنداشت روشن نمیشد دوسه روز زدم یک سره به شارژ درست شد اما الان یک شبه زدم درست نشده 

جواب بدین

سلام من یک گوشی دارم سامسونگ گلکسی اس ۳ گوشی رو خاموش کردم و باتری رو در اوردم بعد که خواستم روشنش کنم دیگه کار نمیکنه ولی میزنمش شارژ همش میگه در حال شارژ بعد یهو میره بعد دوباره میاد بعد که تو شارژمیزنم روشن شه ارم گوشی رو میاره بعد سریع میره بعد روشن نمیشه لطفا جواب بدین

 

رامتین

سلام من یک گوشی دارم سامسونگ گلکسی اس ۳ گوشی رو خاموش کردم و باتری رو در اوردم بعد که خواستم روشنش کنم دیگه کار نمیکنه ولی میزنمش شارژ همش میگه در حال شارژ بعد یهو میره بعد دوباره میاد بعد که تو شارژمیزنم روشن شه ارم گوشی رو میاره بعد سریع میره بعد روشن نمیشه لطفا جواب بدین

 

علی

لطفا جواب بدید توروخدا

 

علی

سلام من داشتم باتبلتم کار می کردم بعد هنگ کرد داغ شد نزدیک بود باتریش بسوزه داشت میسوخت اومدم با چاقو درش اوردم بعدش هرکاری کردم روشن نشد بای چکار کنم .

ab.jz

سلام من یه تبلت لنوو دارم که بعد از یک ماه که مادرم برای امتحان برداشته بود روشن نمیشه
میزنمش داخل برق بدون اینکه دکمه پاور بگیرم یه دفعه روی صفحه نمایش مارک لنو میاد میری خیلی هم سریع

Ae

سلام من هر کاری میکنم تبلت روشن نمیشه میشه راهنمایی کنید لطفا

رضا

من گوشی سامسونگ جی هفت دارم من تا دیشب خوب کارمیکردبعدیک دفعه ای قفل کرد ونمی دانم چه اتفاقی افتاده کمک کنیدکه درست کنم لطفا

علی

سلام مرسی از مطلب خوبت بعد دو روز گوشیم دوباره روشن شد واقعا دمت گرم

محسن

دستتتت درد نکنه درست شدش ۳ روزه درگیر بودم واقعا دیگه اعصابم خورد شده بود واقعااااا دستت درد نکنه

 

ghazal.khadem

سلام من یه تبلت لنوو دارم ک شارژ نمنمیشه یعنی باید روشن بشه و بعد با کلی فشار و جابه جایی شارژ بشه باتری هم از توش در نمیاد من چیمار کنم؟ هیچ کدوم از این کارایی ک نوشتین هم جواب نداد گارانتیشم تموم شدع خواهش میکنم بگسن چیکار کنم نمیخوام به تنظیمات کارخونه برگردع ????

پریا

منم دقیقا همین مشکلو با تبلت لنووم دارم متاسفانه الان که اصلا روشن نمیشه

افسر

درود. با شاژر و  باتری دیگه چک کنین؛ گرفتاری گوشی شما، یکی از این دو تا هس و اگه نه، فلش بزنین؛ اما داده هایی که در گوشی گردآوری کردین، همگی می رن. چیزی که کسی زیاد بهش اهمیت نمی ده، از شاژر و باتری های بدل و یا رو به خرابی زیاد کار می کشن، یا همزمان وقتی گوشی به برق زدن، ازش کار می کشن؛ یا برنامه های سنگین و یا ناشناس در گوشی راه اندازی می کنن؛ هستن کسانی که وقتی آهنگ گوش می دن، تا شارژ زود  به آخر نرسه، همزمان به برق می زنن و گوشی هم داغ می کنه؛ اینا کم کم گوشی رو داغون می کنن

فرناز

سلام من یه گوشی سونی اکسپریا دارم که دکمه پاورش خراب شده و امروز کاملا باطریش ۰ شد و بعد از زدنش ب شارژ فقط عکس باطری در حال شارژ میومد بالا با سرچ توی اینترنت ب مطلبی رسیدم که گفته بود با گرفتن دکمه ولوم و زدنش ب شارژ گوشی درست میشه با انجام این کار دیگه صفحه اصلا بالا نمیاد ب مطلب خودتون سر زدم و باطری و دراوردم و دوباره جا زدم تغییری نکرد..لطفا راهنمایی کنیید ممنون.

محمد

سلام من یه گوشی سامسونگ استار ۲ پلاس دارم که رامش پریده بود رفتم درستش کردم از اون به بعد وقتی گوشی رو میزنم توی شارژ ..شارژنمیشه و وقتی خاموشه شارژررو وصل می کنی یسره علامت باتری میاد و میره  ولی شارژ نمیشه 

مهدیس

سلام من یه تبلت دارم که یه بار از دستم افتاد و دکمه خاموش روشنش خراب شد ار اون به بعد من تبلتمو با جابه جا کردن رم روشن می کردم . بعد از یه مدت شارژ تبلتم تموم شد و کامل خاموش شد . چجوری روشنش کنم؟؟؟

مهدی

سلام من گوشیم (یونانیY6 (2   دکمه روشن و خاموششم کار نمیکنه وقتی خاموش میشد وصل میکردم به شارز روشن میشد اما الان کاملا خاموش شده دکمشم کار نمیکنه چکار کنم ؟ لطفا پاسخ بدید.

خاتمی

سلام من یک تبلت دارم که حدود دو روز است روشن نمیشه شما رو به قرآن قسمتون میدم کمکم کنید نمیدونم مشکلش چیه حتی بردم نمایندگی گفت درایور شارژش ممکن است خراب باشه تو نمایندگی تبلتم روشن شد ولی الان اصلا روشن نمیشه بعضی ها میگن باید فلش بشه نمیدونم چکار کنم کمکم کنید بعضی وقتا تبلت صفحه اش روشن میشه و وقتی علامت این رو میده که تبلت داره شارژ میشه صفحه اش هم قطع و وصل میشه ولی الان اصلا روشن نمیشه حتی دادم بیرون گفتن بهش شوک میدیم ولی درست نشد الان مشکل چیه از سوکته یا خود گوشی یعنی الان تبلت خراب شده؟

علي

سلام من گوشی سامسونگ گلکسی اس ۶ دارم و یبار گذاشتم شارژ و صحفشو که روش کردم دیدم که بنفش شد و سریع خاموش شد یه مدتی همینجوری میشد و تا اینکه وقتی دکمه هون رو که میزدم فقط دو تا چراغ پایناش که برای برگشت و بستن برنامه ها هست روشن میشه و میخواستم بدونم باید چیکار کنم چند تا از این روش ها رو هم امتحان کردم نشد به نظرم وروسی شده لطفا راهنمایی کنید خواهش میکنم!

امیرسامان

سلام خسته نباشید مطلبتون عالییییی بود یعنی جون تبلت galaxi tab s2 من رو نجات داد . این کاری که به من اموزش دادید به نظرم بهتر از هرچی فلش …. گوشی تو خیابون و اینا … بهتر بود تازه دو کار رو کرد این روش ۱: فلش شد تبلتم بدون هیچ مشکلی۲: این مشکل لامصب D:

هم رفع شد . تشکر میکنم از سایت عالی شما. خدانگهدار

احسان

سلام . من از این ترفند استفاده کردم و واقعا برام مفید بود . ممنون از راهنمایی تون

فاطمه از مراغه

سلام یه تبلتی دارم مدلش palma هستش هرکاری میکنم روشن نمیشه حتی راههایی که بالا ذکر شده بود رو امتحان کردم ولی همون اش و همون کاسه است چیکار کنم تو رو خدا بهم بگین دارم دیوونه میشم

الهه

سلام من گوشیم روشن میشه فقط اسم. دستگاه میاد بعد خاموش میشه لطفا کمکم کنید

Nazanin

وااای مرسی واقعا عالی بود راهنماییاتون ??????

شکیب

سلام گوشی من هی ریستارت میشه ارم گوشی میاد باز خاموش میشه

‍‍‍PARHAM

سلام. من گوشیمGRAND DOUSمدلGT_I9082هس.وقتی که VOLUM UP وPOWERو دکمه ی HOMEرو فشار میدم شکل آدمک اندروید میاد که زیرش نوشتهNO COMMAND.

مشکل چی میتونه باشه؟

امیر

سلام خسته نباشید من گوشیمو فلش زدم اما بعد از فلش زدن روشن نمیشه و حتی شارژ هم نمیکنه

ممنون میشم کمکم کنید .

373
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x