چند استفاده جالب و کاربردی از دوربین تلفن همراه

زمان مطالعه
6 دقیقه

دوربین تلفن همراه

از دوربین موبایلتان چه استفاده ای می کنید؟ بجز گرفتن عکس از دوستان و مناظر اطراف، ما اینجا در روباه چند استفاده خلاقانه و کاربردی را از دوربین گوشی همراه معرفی کرده ایم.

 

یادآوری تاریخ ها – چند وقت پیش برای ثبت نام پسرم در مهد کودک فرم را تحویل منشی آنجا داده بودم ولی حالا تاریخ دقیق آن روز خاطرم نیست. خوشبختانه همان روز از جلوی ساختمان مهد کودک با گوشی عکس گرفتم و تاریخ آن روز به صورت خودکار در فایل عکس ذخیره شده است.

می توان با نگاه کردن به هر عکسی که با گوشی گرفته شده است تاریخ دقیق ثبت آن را متوجه شد. این امکان باعث می شود تا در آینده بتوان تاریخ دقیق وقایع مختلف را یادآوری کرد.

 

قرارگیری محل کابل ها با دوبین موبایل

حالت قرار گیری کابل ها – قبل از اینکه کابل ها را از سینماخانگی، دستگاه بازی و یا کامپیوتر جدا کنید بهتر است تا با گوشی از حالت اتصال آن ها عکس بگیرید تا در آینده بعد از اینکه کارتان با دستگاه تمام شد بتوانید کابل ها را در جای صحیحشان قرار دهید.

استفاده از دوربین تلفن همراه بجای وب کم – نرم افزار های رایگان زیادی وجود دارند که به کمک آن ها می توانید دوربین گوشی خود را به وب کم تبدیل کنید. می توانید با متصل کردن گوشی با کابل USB و یا با بلوتوس به کامپیوتر دوربین گوشی را به وب کم تبدیل کنید.

 

محل پارک ماشین با دوربین گوشی

محل پارک ماشین – بسیاری از مراکز خرید پارکینک های طبقاتی بزرگی دارند ولی تابلو های دقیقی برای تایین محل پارک شده وجود ندارد و یا ممکن است که بعد از خرید، محل پارک ماشین را فراموش کنید. حالا می توانید با گرفتن چند عکس (از محل پارک، طبقه پارکینک و …) و یا گرفتن یک فیلم کوتاه از محلی که ماشین را پارک کرده اید تا آسانسور به راحتی در برگشت مکان پارک شده ماشین را پیدا کنید و در وقتتان صرفه جویی کنید.

اسکن کردن مدارک و نامه های پرینت شده – دوربین های موبایل می توانند به جای اسکنر عمل کنند و برای گرفتن تصاویر از متن کتاب ها، روزنامه ها و مجله گزینه مناسبی هستند. حتی نرم افزار هایی وجود دارند (از جمله CamScanner برای اندروید) که با استفاده از آن ها می توان از متن عکس گرفت و بلافاصله آن ها را به فرمت های مختلف از جمله PDF، Doc و … تبدیل کرد.

جایگزین قلم و کاغذ – برای مثال همسر شما لیست خرید بلند بالایی برای شما آماده کرده و از شما می خواهد که آن ها را از مغازه ها تهیه کنید. به جای پاره کردن لیست از گوشه سررسید و یا تلاش برای به حافظه سپردن آن ها حالا می توانید به راحتی از آن عکس بگیرید و لیست را همیشه همراه خودتان داشته باشید.

همچنین می توانید از تابلوی اعلانات، اطلاعات روی تخته، نقشه ی مترو و … عکس بگیرید تا همیشه بتوانید به آن اطلاعات دسترسی داشته باشید.

 

خطا هنگام نصب ویندوز با دوربین موبایل

عکس از صفحه کامپیوتر – می توانید از دوربین های موبایل خود برای گرفتن عکس از صفحات خطا هنگامی که ویندوز نصب می کنید و یا تنظیمات بایوس را تغییر می دهید استفاده کنید. در بسیاری از شرایط از جمله خطا صفحه آبی در ویندوز نمی توانید از کلید Print-Screen برای گرفتن عکس از صفحه نمایش استفاده کنید و دوربین گوشی همراه جایگزین بسیار مناسبی برای این کار است.

اجاره کردن خودرو – اگر قصد اجاره کردن وسیله نقلیه را دارید ابتدا از تمام زوایا مخصوصا از خراشیدگی ها و فرو رفتگی های ماشین عکس بگیرید تا هنگامی که خودرو را تحویل می دهید به مشکل بر نخورید. همچنین اگر با خودرو خودتان تصادف کردید تا صحنه حادثه تغییر نکرده سریع از آن عکس بگیرید تا بعدا بتوانید به مامور راهنمایی و رانندگی ثابت کنید که صحنه تصادف در ابتدا چگونه بوده است.

 

عکس پلاک تاکسی با موبایل

برای حفظ امنیت – هنگامی که در مکان خلوتی سوار تاکسی می شوید می توانید ابتدا از پلاک تاکسی عکس بگیرید و آن را با استفاده از اینترنت گوشی برای همسرتان و یا یکی از دوستانتان ایمیل کنید. همچنین اگر دوست شما قصد سوار شدن به تاکسی به مقصد دوری را دارد می توانید بعد از خداحافظی از او از پلاک ماشین عکس بگیرید تا در صورتی که مشکلی پیش بیاید (برای مثال وسایل مهم در ماشین جا بماند و ….) بتوانید بعدا پیگیری کنید.

پیدا کردن مسیر و نقشه ها – اگر قصد سفر به شهر جدیدی را دارید و ممکن است که آن جا به اینترنت دسترسی نداشته باشید می توانید قبل از سفر با استفاده از اینترنت بر روی کامپیوترتان نقشه آن مکان را باز کنید و با زدن دکمه F11 برای تمام صفحه کردن آن، با موبایل از آن عکس بگیرید. حال نقشه ی آن مکان بر روی گوشی شما بدون نیاز به اینترنت همیشه موجود خواهد بود.

برای خرید – ممکن است که تنها در حال خرید هستید و قصد دارید که نظر دوست و یا همسرتان راجع به وسایلی که قصد خرید آن را دارید بپرسید. می توانید از آن وسیله عکس بگیرید و هنگامی که به خانه برگشتید آن را به دوستتان نشان دهید.

اگر گوشی شما به اینترنت دسترسی دارد حتی می توانید آن عکس را در همان لحظه برای دوستتان بفرستید و تا در مغازه هستید نظر او را راجع به کالا بدانید.

به عنوان آینه – هنگامی که قرار است وارد مهمانی شوید با موبایل یک عکس از خودتان بگیرید تا مطمئن شوید که مو و آرایش شما در حالت ایده آل قرار دارد.

 

iphone-camera-iconکیفیت دوربین گوشی ها هر روز بهتر می شود و این باعث می شود که بتوان استفاده های فراوانی را برای راحتی و آسایش خودمان از آن کرد. مسلما استفاده های بسیار خوب دیگری نیز وجود دارد. اگر شما استفاده های کاربردی دیگری به ذهنتان می رسد حتما به ما اطلاع دهید تا این مقاله را بروز کنیم.

برای گرفتن عکس های بهتر نیز می توانی ۷ نکته برای گرفتن عکس های فوق العاده با گوشی موبایل را بخوانید.

اشتراک در
اطلاع از
guest

2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کیمیا

عالی بود مچکرم

 

سرور بانایی

خیلی عالی. چنین مطالب خیلی عالی است

2
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x