چگونه یک نگهدارنده ی موبایل برای خودرو بسازیم

زمان مطالعه
10 دقیقه

ساخت نگهدارنده موبایل برای ماشین

یکی از امکانات بسیار خوب موبایل های جدید مسیریابی و نقشه آن ها است. این امکان بیشتر در رانندگی مورد نیاز است ولی از آنجایی که نمی توان گوشی را دائما در دست نگه داشت و رانندگی کرد به فکر این مقاله افتادیم تا بتوانید یک نگهدارنده برای گوشیتان با استفاده از وسایل ساده و ابتدایی درست کنید.

وسایل مورد نیاز
1- کلیپ بزرگ کاغذ (قابل تهیه از لوازم تحریر فروشی ها) ۲- کانوا و یا نخ برای پیچیدن دور دستگیره ها ۳- کش ۴- چسب نواری قطور

پایان نگهدارنده موبایل

 مراحل ساخت نگهدارنده گوشی برای ماشین

قدم اول: تغییر کلیپ

دستگیره های کلیپ را از آن جدا کنید و با استفاده از انبردست به انتهای آن ها مطابق تصویر زاویه بدهید.

Mobile holder 2

Mobile holder 3

قدم دوم: پیچیدن دستگیره ها

برای اینکه بر روی گوشی خط و خش نیافتد و همچنین گوشی بهتر در نگهدارنده جا بگیرد با استفاده از کانوا و یا نخ قطور دور دستگیره ها را با آن محکم بپیچانید.

Mobile holder 4

برای بهتر قرار گیری گوشی می توانید چند دور کانوا را دور دستگیره ها بپیچانید. سپس دستگیره ها را به کلیپ متصل کنید. دقت کنید که انحنای دستگیره ها به سمت یکدیگر باشد. سپس چسب نواری را به دور قسمت پایینی دستگیره بچسبانید تا از باز شدن کانوا بدور دستگیره جلوگیری کند. برای اینکه ظاهر نگهدارنده زیباتر به نظر بیاید من از چسب نواری مشکی که همرنگ کلیپ است استفاده کردم ولی شما می توانید بنا بر سلیقتان از رنگ های دیگر برای کانوا و چسب نواری استفاده کنید.

قدم سوم: از کش  برای ایجاد کشش نگهدارنده استفاده کنید

پایان نگهدارنده موبایل

ما در این قدم کش را به دور دستگیره ها می پیچیم تا نیروی کافی برای نگهداشتن موبایل ایجاد کند. بنا به نوع و قدرت کشی که استفاده می کنید لازم است که به اندازه کافی بدور دستگیره ها بپیچید تا نیروی کافی برای برای کشیدن دستگیره ها به سمت هم داشته باشد.

محصول نهایی

Mobile holder 5

نکته ی فوق العاده این وسیله آن است که از دو سمت کلیپ می شود. یعنی یک سمت آن به ماشین متصل می شود (به دریچه های هوا) و سمت دیگر آن گوشی را ایمن در حالت افقی نگه می دارد.

Mobile holder 6

من این وسیله را چند ماشین از جمله مزدا ۳ خودم و با گوشی های متفاوت امتحان کردم. این ابزار گوشی های بزرگ را در حالت افقی و عمودی به خوبی نگه می دارد. گوشی های کوچک تر و باریک تر مانند iPhone  را نیز می توان در آن قرار داد ولی هنگامی که دارای قاب محافظ هستند، نگهدارنده بهتر آنها را نگه می دارد. حالت نگه داری گوشی بیشتر به دریچه های ماشین مربوط می شود. خودرو هایی که دریچه های چرخشی ۳۶۰ درجه دارند (مانند L90) می توانند در هر حالت که مایل هستند نگهدارنده را متصل کنند و گوشی را نگه دارند. اگر می خواهید iPhone خود را در حالت عمودی در نگهدارنده قرار دهید پیشنهاد می کنم که از یک قاب لاستیکی خوب استفاده کنید زیرا اصطکاک آن با نگهدارنده باعث محکم تر شدن چنگ نگهدارنده می شود.

مزیت دوم: استفاده از نگهدارنده به عنوان پایه موبایل

Mobile holder 7

همچنین می توانید از این وسیله به عنوان پایه نیز استفاده کنید ولی به زیبایی و خوش فرمی نگهدارنده در خودرو نخواهد بود. 

اشتراک در
اطلاع از
guest

11 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فروشیها

میشه این رو ساخت و فروخت فلزیه دوامش هم بیشتره

me

باحال بودم یه سوال تا چه حد وزنو می تونه تحمل کنه مثلا نوت ۴رو نگه میداره؟

علی

خیلی عالی بود

علی

دمت گرم خیلی خوب بود کلی حال کردم باهاش

علی

سلام :ایده ا ی زیبا بود تشکر میکنم وهمین الان ده دقیقه ای  درست کردم و بنظر خودم دوتا ابتکار زدم البته  عکساشو  می زارم تا دوستان ایده های بهتر ارائه کنند.

comment image

comment image

mha

با سلام

ممنون جالب بود
 

علی اهواز

ابتکارات خیلی قشنگ و عالین

علیرضا

عالی بود، ساخت یه وسیله کارامد با ساده ترین چیز،

تشکر.

سمیه

خلاقیتتون عالی بود.

امین

خوب بود

حتمن درست می کنم.

احسان

بابا دمت گرم خیلی کارت درسته، عالی بود. بازم از این چیزا بذار.

11
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x